Dachy miedziane

Dachy miedziane to dachy wysokiej klasy. Miedź stosowana jest do budowy dachów od czasów starożytnych. Na jakiś czas została zapomniana, ale dziś przeżywa swoją drugą młodość. Dachy miedziane przyciągają uwagę swym pięknem, okazałością i blaskiem.

Instalacja dachu miedzianego ogranicza zagrożenia związane z bakteriami odpornymi na antybiotyki. Dlatego też, miedź jest nie tylko pięknym materiałem wysokiej jakości, ale także stanowi doskonałe zabezpieczenie przed bakteriami szkodliwymi dla zdrowia twojej rodziny. Naukowcy udowodnili, że miedź pomaga w walce z różnymi infekcjami i chorobami; stabilizuje układ nerwowy, immunologiczny i rozrodczy człowieka. Usprawnia także pracę serca i wątroby. Pod takim dachem dzieci chorują rzadziej.

Dachy miedziane z czasem zmieniają kolor; na początku są złote, po montażu stają się lekko matowe, po kilku latach dach ma piękny jasnobrązowy kolor, a po 10-12 latach zmienia odcień na zielono-brązowy. Dachy te mają wiele zalet: są elastyczne, łatwe w montażu, ekologiczne, trwałe i odporne na korozję.

Prawidłowe zastosowanie się do wszystkich zasad podczas montażu pozwala zachować wszelkie cenne właściwości miedzianego dachu. Na przykład, aby zachować odporność na korozję, należy unikać podczas montażu bezpośredniego kontaktu z żelazem czy aluminium, które powodują korozję metali. W celu uniknięcia gromadzenia się ładunków elektrostatycznych konieczne jest zainstalowanie piorunochronu.

Miedź jest materiałem plastycznym, który może być wykorzystywany do budowy dachów o skomplikowanych formach architektonicznych. Odporna jest na działanie kwasów, suchego gazu czy wody dzięki cienkiej warstwie patyny (nalotu), która pokrywa miedź chroniąc ją przed zniszczeniem i korozją. Takie dachy nigdy nie rdzewieją, a ich temperatura topnienia wynosi – 1080°C.

Do budowy miedzianego dachu używa się miedzianych płytek. Właściwości tego dachu umożliwiają jego pokrycie cienką warstwą flexiconu. Materiał ten jest bardzo elastyczny, łatwy w naprawie i ognioodporny. Płytki miedziane łatwo jest zdjąć i zastąpić nowymi. Dzięki odpowiednim łączeniom można zachować szczelność konstrukcji dachu.

Miedź jest materiałem przewodzącym ciepło, umożliwiającym zimą ogrzewanie dachu oraz uniknięcie tworzenia się zatorów lodowych i sopli. Miedź to jedyny tak trwały materiał do budowy dachów, który nabiera cennych wartości w miarę upływu czasu i w dodatku jest rozwiązaniem korzystnym cenowo.

 

  • krovlia-iz-medi_01
  • krovlia-iz-medi_02
  • krovlia-iz-medi_03
  • krovlia-iz-medi_04
  • krovlia-iz-medi_05
  • krovlia-iz-medi_07