Produkcja

GreenArch Sp. z o.o. produkuje belki klejone we własnych zakładach obróbki drewna, które są wyposażone we wszystkie niezbędne nowoczesne zaawansowane urządzenia do produkcji belek i dalszej ich obróbki oraz nadcinania.

Produkcja belki klejonej zaczyna się od przetarcia i suszenia drewna (deski) do wilgotności 10-12% w komorach suszarniczych z automatycznym systemem regulowania trybów (do 800 m3 drewna gatunków iglastych na miesiąc).

Następnie suche deski przechodzą przez linię strugania (fa. Weinig) i linię kalibrującą, gdzie są znakowane i wycinane wady (pęcherze żywiczne, duże i smołowe sęki, kora, sinizna itp.). Przy sortowaniu drewna sprawdza się jego jakość, parametry estetyczne, które są uwzględniane przy klejeniu belki, ponieważ zewnętrzne lamele są u nas lite. Po sortowaniu następuje proces łączenia półproduktów na wieloczop klinowy. Otrzymuje się połączoną deskę, która jest następnie strugana i kapowana na wymiar.

Połączone, strugane i kapowane deski klejone są ze sobą na prasie Weima, przy tym zewnętrzne lamele powinny być klejone w określonej kolejności (ścięcia), co pozwala na minimalizowanie powstawania pęknięć i wykonanie estetycznej wizualnie belki. Nasz zakład ma prasy o długości do 24 metrów, co pozwala nam na produkowanie klejonych belek do 24 metrów, a także gięto-klejonych belek o różnych przekrojach, o maksymalnej wysokości belki do 2,5 metra przy długości 24 metrów, z maksymalnym wygięciem do 7 metrów.

Belka klejona może mieć 2, 3, 5 i więcej warstw (w zależności od ilości sklejonych ze sobą desek). Następnie gotowa klejona belka jest strugana, profilowana i kapowana. Nasz zakład jest wyposażony w wielofunkcyjne obrabiarki sterowane komputerowo, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej dokładności przy obróbce materiału i, odpowiednio, uzyskanie maksymalnej jakości produktu. Używamy narzędzi Leitz.

Nasza firma zajmuje się też tradycyjną budową domów drewnianych – budowli z bierwion z ocylindrowanych bali i okorowanych bali. Oferujemy ocylindrowane bale o średnicy od 18 do 34 mm z drewna gatunków iglastych – sosny, świerka. Produkujemy ocylindrowane bale na specjalnych maszynach, nadając im prawidłową geometrię pod względem długości całego bala, profilujemy wpust montażowy i wykonujemy nacięcie kompensacyjne, które służy do usunięcia wewnętrznego napięcia z drewna. Powierzchnia drewna po obróbce mechanicznej staje się gładka, jednorodna, bez nierówności i wgnieceń. Takie właściwości bala pozwalają na zmniejszenie kosztów, przyśpieszają montaż konstrukcji, pozostając przy tym ekologicznie czystym produktem.

Wielkość produkcji ocylindrowanych bali – do 800 m3 miesięcznie.Produkty naszej firmy są oferowane w następującym asortymencie

 • Zestawy domów z belek klejonych
 • Zestawy domów z ocylindrowanych bali
 • Zestawy domów z okorowanych bali
 • Klejone belki stropowe
 • Konstrukcje gięto-klejone
 • Domki ogrodowe
 • Budowle kopulaste

Rozdziały omawiają proces produkcji i kompletowania, właściwości i zalety prezentowanej technologii, a także pakiet dokumentów wysyłkowych do transportu i eksportu produktów za granicę.

Produkty

 • Zestawy domów z belek klejonych
  Zestawy domów z belek klejonych
 • Zestawy domów z ocylindrowanych bali
  Zestawy domów z ocylindrowanych bali
 • Zestawy domów z okorowanych bali
  Zestawy domów z okorowanych bali
 • Klejone belki stropowe
  Klejone belki stropowe
 • Konstrukcje gięto-klejone
  Konstrukcje gięto-klejone
 • Domki ogrodowe
  Domki ogrodowe
 • Budowle kopulaste
  Budowle kopulaste